Dobry prezent dla chłopca

Prezent na komunię dla chłopca – blog książkowy

Książki w dobrym tonie dla dzieci

Jaki prezent na komunię dla chłopca wybrać? Oczywiście, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Zawsze warto spojrzeć na to, czym taki chłopiec się interesuje. Mając 9 lat można już mówić o pierwszych pasjach, które staną się podbudową na przyszłość. Można również w tym wieku dzieci poznawać z nowymi rzeczami, jak chociażby książki fantastyczne, czy też edukacyjne. Obydwa gatunki książek mają swoje zalety, dzięki czemu można odczuwać prawdziwą radość z ich czytania.

“Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości”

Alex Celma Rovira i Francesc Miralles Contijoch postanowili nieco ułatwić osobom dorosłym życie. Zamiast długo zastanawiać się nad tym, jak wyjaśnić dziecku poczucie własnej wartości, można mu wszystko zaprezentować w tej oto książce. Dzięki niej dziecko dowie się, że należy szanować inne osoby, ale przy tym nie można zapominać o własnych potrzebach, ponieważ nieźle można się w tym życiu pogubić. Jeżeli ktoś zapomni o własnych potrzebach, to na pewno nie będzie szczęśliwym człowiekiem. Warto więc zagłębić się w takie oto historie, które na pewno staną się drogowskazem dla młodych czytelników, a także dla ich rodziców. Tak, również dorośli powinni poświęcić chwilę na przeczytanie tej książki. W dobie, kiedy żyjemy w ogromnym biegu, czasem zapominamy o tym, co jest dla nas ważne. Warto więc sobie uświadomić, gdzie człowiek tak naprawdę w tym życiu zmierza.

“Baśniobór. Tom 1”

Mówi się, że Brandon Mull – autor tej książki – stał się nie lada konkurencją dla J.K.Rowling. Jeżeli ktoś zastanawia się, gdzie do tej pory podziały się wszystkie czarownice, chochliki, trolle i inne magiczne postacie, to koniecznie powinien ich poszukać w Baśnioborze. Gdzie znajduje się ta kraina? To właśnie odkrywa Kendra razem ze swoim bratem Sethem. Zanim do tego dojdzie, usłyszą w pierwszej kolejności listę obowiązujących zakazów, jakie panują u dziadków na wsi. Dzieciakom nie podoba się pomysł spędzenia tu wakacji, ale rodzice ich do tego zmusili. Dziadek zabrania im nawet wizyt w lesie. Tylko, że zapomniał on o tym, iż dzieciom się niczego nie zabrania. Kendra razem z bratem poszła do lasu. Dzieciaki odkryły Basniobór – magiczną krainę, której strażnikiem jest ich dziadek. Tylko, że złamanie zakazu zostało powiązane z utratą panowania nad krainą. Zło wydostało się do świata zewnętrznego i nie jest do opanowania. Co się teraz stanie z Baśnioborem, rodzeństwem oraz z ich dziadkami?

 

Książki dla prawdziwych pasjonatów

Książki mają to do siebie, że potrafią zapewnić nam wspaniałą rozrywkę. To właśnie dzięki nim można doskonale spędzić czas. Trzeba tylko po nie sięgnąć. Zachęcajmy dzieci do czytania. Książki możemy kupić wtedy, kiedy będziemy chcieli znaleźć dobry prezent na komunię dla chłopca ze strony www.taniaksiazka.pl. Możemy również książki podarować dzieciom nawet bez okazji. Czasem zamiast paczki chipsów, warto pomyśleć o takim podarunku, który może stać się podstawą do wzbudzenia w nim pasji na przyszłość.

“Kosmos”

Tomasz Rożek – autor tej książki – to także dziennikarz, który znany jest z tego, że pokazuje, iż naukę da się lubić. Tym razem swoją uwagę skupia na kosmosie i wszystkim, co związane jest z tym światem. Młodzi chłopcy bardzo chętnie interesują się tą tematyką. Kto wie, może w przyszłości będą chcieli związać się na stałe z tym tematem. Ta książka może stać się dla nich dobrą podstawą. Dzięki niej mogą dowiedzieć się o wszystkim, co dzieje się w kosmosie. Czy Czarna Dziura ma dno? Dlaczego Ziemia zmienia swój kształt? Czy jest to w ogóle możliwe? A jak powstał cały wszechświat? Jeżeli ktokolwiek poszukiwał książki, która nie będzie nudna, tylko wręcz odwrotnie, to właśnie ma ją przed sobą. Dodatkowym atutem są grafiki i ilustracje, które jak widać, zostały bardzo starannie wybrane przez autora. Jak wygląda marsjańska wydma po przejeździe łazika Curiosity? Wszystkiego można dowiedzieć się z tej książki. Jest ona przeznaczona dla dzieci, ale również osoby dorosłe mogą z niej dowiedzieć się mnóstwa rzeczy.

“Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy”‘


Jeżeli się uczyć, to tylko od najlepszych. Warto sprawdzić jak wygląda praca w NASA – instytucji, która odpowiada za wszystkie loty w kosmos. Autorem tej książki jest Artur B.Chmielewski – nazywany naszym człowiekiem w NASA, który od małego marzył o tym, że będzie zajmować się rakietami kosmicznymi. I udało mu się. Pracuje w jednej z najsłynniejszych firm na stanowisku menedżer misji kosmicznych takich jak Rosetta, Galileo, Ulysses i Cassini-Huygens! Za swoje osiągnięcia został już nie jeden raz odznaczony. Teraz chce on zaprosić wszystkie dzieci do wspólnej podróży w kosmos, dzięki której można dowiedzieć się, jak przetrwać rok w temperaturze 460 stopni Celsjusza? Jak wylądować na komecie? Dzięki tej książce można również dowiedzieć się, że pająki i pszczoły to stworzenia, które są w jakiś sposób powiązane z kosmosem? Tylko dzięki tej książce można dowiedzieć się w jaki sposób.

 

Wiedza dla dzieci

Jak nakłonić dziecko do nauki? Nie jest to łatwa sprawa. Trzeba czasem nie lada wysilić się, aby zachęcić dziecko do tego, aby chwyciło podręcznik od danego przedmiotu. Zawsze można postarać się o to, aby dziecko otaczało się innymi książkami edukacyjnymi, gdzie wiedza przedstawiona jest w interesujący sposób. Takie książki można podarować chociażby jako prezent na komunię dla chłopca (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie-10-zabawek-dla-chlopcow). Jest tyle ciekawych propozycji, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

“Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy”

Jeżeli mamy poznać kosmos, to najlepiej z człowiekiem, który ma na co dzień z nim do czynienia. Taką osobą jest Artur B.Chmielewski – syn słynnego Papcia Chmiela, który od zawsze kochał kosmos. Nawet, jak był małym chłopcem, to marzył o kosmosie. Marzenia postanowił zmienić w rzeczywistość i tak oto w dniu dzisiejszym pracuje on w NASA jako jeden z najważniejszych pracowników. W wolnym czasie Artur Chmielewski postanowił pokazać dzieciom, jak wygląda kosmos i czego można się o nim dowiedzieć. W środku został umieszczony pakiet superwiedzy z zakresu inżynierii kosmicznej, a także eksperymenty do samodzielnego wykonania, które ściśle powiązane są z kosmosem. Do tego można znaleźć tu ćwiczenia, które można również wspólnie wykonać z nauczycielem w klasie i z innymi kolegami. Autor nie zapomniał również o ciekawostkach, które zainteresują nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Teraz kosmos stanie przed wszystkimi otworem.

“Kosmos”


Tomasz Rożek także zaprasza do wspólnej podróży w kosmos. Będzie to niezwykle pasjonująca przygoda dla wszystkich czytelników, którzy mogą odkryć wspaniałe rzeczy. Już na pierwszy rzut oka można tu dostrzec niesamowite ilustracje, dzięki którym młodzi czytelnicy jeszcze chętniej wyruszą w podróż przez kosmiczne galaktyki. Jakie zjawiska występują na Ziemi, a mają coś wspólnego z Kosmosem? Jak wyglądają trzęsienia? Czy to możliwe, że Ziemia jest w stanie zmienić swój kształt? Wiedza, która została umieszczona w środku jest w stanie zadziwić nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Jeżeli czegoś nie wiesz o kosmosie, to Tomasz Rożek wszystko Wam wytłumaczy. Jeżeli chcesz, aby dziecko zrezygnowała z zaglądania do smartfona, to podsuń mu tą książkę. To właśnie jest wspaniała opowieść, gdzie nie ma czasu na coś takiego jak nuda. Tomasz Rożek doskonale wie, jak pisać, aby zainteresować dziecko. Aby przekonać je, że nauka to wspaniała sprawa.

 

Kopiowanie treści serwisu zabronione © 2021 Dobry prezent dla chłopca